0
Zemí
0
Kontinenty
0
Provozoven celosvětově
0
Provozoven v ČR
0
Členů celosvětově
0
Členů v ČR

Point-S, mezinárodní síť pneuservisů a autoservisů

Náš příběh

Na počátku sdružení Point S stála revoluční myšlenka: vytvořit nákupní unii s dynamickými nezávislými partnery s cílem společně využít této konkurenční výhody. Více než čtyřicet jedna let existence potvrdilo úspěch této cesty. Na začátku roku 2013 sdružoval koncept Point S více jak 2 000 členů s celkovým počtem 2600 prodejních míst ve 27 světových zemích zemích.

Obchodní jméno Point S bylo poprvé představeno v roce 1971 francouzskou asociací dealerů pneumatik. Většího rozmachu doznal koncept založením Point S v Německu a Itálii v roce 1990. Společně tyto tři organizace přijaly obchodní značku Point S a v témže roce založily Evropskou koordinační pneumatikářskou komisi G.E.I.E. Tím položily základní kámen k vytvoření evropské sítě nezávislých dealerů pneumatik. Primárním cílem je nastavení struktury odpovídající aktivitám nadnárodní společnosti. V roce 1997 byla založena organizace Point S v Rakousku a expanze pokračovala v roce 2001 zformováním národních organizací v Polsku, Dánsku a Španělsku. Jako významný krok k “opuštění evropského kontinentu” bylo v roce 2011 začlenění Turecka a USA. V roce 2015 byli získání členové v Bostonu a Massachusetts.

Naše mise

Snaha o užší nadnárodní spolupráci vyústily ve vznik Point S Developement se sídlem ve francouzském Lyonu. Hlavním úkolem této zastřešující organizace je rozvoj společné značky, vytěžení synergií plynoucích ze společného nákupu, marketingu, centrální fakturace, politiky obsluhy klíčových zákazníků, fleetů a implementace služeb.

Naše hodnota

Žádný stres s Point S! Obchodní asociace Point S je ideálním partnerem pro maloobchodní pneuservisy, které hledají možnosti další expanze bez nutnosti omezení vlastní nezávislosti. Obchodní koncepce nespočívá ve franšízovém systému, ani v síti vlastních maloobchodních provozoven. Atraktivita tkví v ekonomické nezávislosti všech členů. Smyslem organizace je strategické partnerství, nabízející členům možnosti růstu. Klíčem k tomu je optimalizace jejich obchodního prostředí, zatraktivnění nabídky produktů a služeb a zpřístupnění možnosti společně obsluhovat klíčové zákazníky. Podmínky, které musí členové splňovat, jsou jejich důvěryhodnost, nezávislost a připravenost převzít korporátní značku Point S.

Naše vize

Pevně věříme, že nezávislí prodejci pneumatik mohou přežít a zůstat ziskoví a silní tím, že se spojí dohromady, protože společně jsme silnější! S ohledem na vývoj průmyslu a našeho rychle se rozvíjejícího světa, kde se změny projevily nejen koncentrací v průmyslu výroby pneumatik a náhradních dílů, ale také distribucí v rámci každého kontinentu, se opravdu snažíme vybudovat silnou síť, ve které budou mít členové prospěch synergií a globální moci.

Úspěch obchodního modelu Point S je a zůstane výsledkem naší schopnosti dosáhnout správné rovnováhy mezi nezávislostí našich dealerů a zájmem celé skupiny.

Pokud se chcete dozvědět více o naší mezinárodní síti, navštivte webové stránky Point S Development.    

Point-S Česká republika
O společnosti
Přidejte se k Point-S